BRAZYLIA Santa Cecilia

BRAZYLIA Santa Cecilia

BRAZYLIA Santa Cecilia

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
0.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 0 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

Santa Cecilia…  Dokładnie, to z tej farmy pochodziła nasza nietypowa Brazylia. W zeszłym roku zaprezentowaliśmy Wam Geshe, a dzisiaj coś równie ciekawego- Acauame. To taka naturalna hybryda odmiany Acaua i Catuai, ale wiecie co w niej takiego specjalnego? OWOCE! Nieklasyczna, owocowa Brazylka.
Szczególnie polecamy do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Przygoda Veloso Coffee z uprawą kawowca, sięga do 1977 roku, kiedy to Pedro Humberto Veloso nabył pierwszą ziemię i zasadził pierwsze krzewy. Zdobywane przez dziesiątki lat doświadczenie, pozwoliło wyspecjalizować się w uprawach kaw typu speciality, zdobywając w międzyczasie różne, ważne certyfikaty - UTZTM, Rainforest Alliance TM czy BSCA. Obecnie „Veloso Coffee” składa się z trzech kompleksów, a każdy z nich posiada kilka farm. Santa Cecilia zlokalizowana jest najwyżej i to właśnie w tym gospodarstwie uprawiane są najbardziej wyselekcjonowane ziarna.


Czym jest micro-lot?
Micro-lot to starannie wyselekcjonowane ziarna kawy o wyjątkowych cechach. Uprawa jest bardziej zindywidualizowana, a zbiory są zdecydowanie lepszej jakości, od tych rosnących w innej części plantacji. Na powstanie microlotów ma wpływ wiele czynników środowiskowych takich jak; rodzaj gleby, stopień zacienienia lub nasłonecznienia, sąsiedztwo innych roślin oraz ogólny mikroklimat panujący na plantacji. Microloty są dumą plantatora i decydują o renomie plantacji.
 

Brazylia Santa Cecilia

region: Cerrado Mineiro / Carma do Paranaiba
farma: Rodzina Veloso
odmiana botaniczna: Acauama
metoda obróbki: natural
wysokość upraw: 1100m n.p.m.
profil sensoryczny: owoce tropikalne, wanilia, brązowy cukier
SCA: 87

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena