palarnia kawy

Blog - Czy kawa będzie dobrym pomysłem na prezent?

Jest początek grudnia, a my zaczynamy już myśleć o prezentach dla najbliższych na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wtem w naszych głowach pojawia się pytanie: co można podarować najbliższej osobie? Dziadkom? Rodzicom? Siostrze? Bratu? Przyjaciółce? Przyjacielowi? Jest nam ciężko podjąć decyzje. Dlatego w tym czasie przychodzimy do Was z propozycją na prezent, którą jest KAWA.

Jest początek grudnia, a my zaczynamy już myśleć o prezentach dla najbliższych na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wtem w naszych głowach pojawia się pytanie: co można podarować najbliższej osobie? Dziadkom? Rodzicom? Siostrze? Bratu? Przyjaciółce? Przyjacielowi? Jest nam ciężko podjąć decyzje. Dlatego w tym czasie przychodzimy do Was z propozycją na prezent, którą jest KAWA.

Kawa = nasza codzienność

Kawa jest nieodłączną częścią naszego życia. Pijemy ją codziennie, rano, popołudniu, wieczorem. Stanowi coś w rodzaju codziennej przyjemności, dzięki czemu lepiej nastawiamy się do całego dnia. Nie bez przyczyny naukowcy stwierdzili, że towarzystwo kawy generuje w naszym organizmie wydzielanie endorfin tzw. hormonów szczęścia, które wprawiają nas w dobry nastrój i redukują odczucie przygnębienia.

Kawa Christmas Blend z Propera

Dlatego kawa będzie dobrym wyborem na upominek dla najbliższej osoby. Będzie uniwersalnym prezentem, z którego nawet osoby o dużych wymaganiach będą zadowolone.

Wybór kawy

Podejmując decyzje o zakupie kawy, takiej komercyjnej, nie mamy zbyt dużego pola do popisu. Na półkach sklepowych zauważymy, że większość z nich będzie w formie rozpuszczalnej, zmielonej bądź ziaren. Nie mają one dodatkowych informacji w postaci profilu sensorycznego, stopnia palenia czy daty wypału kawy.

Kawa Christmas Blend w filiżance

Dlatego my proponujemy abyście wgłębili w temat kawy. Na początku warto zadać sobie kilka prostych pytań, które ułatwią nam wybór:

  1. Jaką metodę zaparzania najczęściej stosują nasi najbliżsi? (kawa parzona, kawiarka, frenchpress, a może ekspres przelewowy lub kolbowy, czy automatyczny?)
  2. Czy ciocia, wujek, siostra, teściowa wolą mniej czy bardziej intensywne kawy?
  3. Co bliscy chcieli być poczuć w kawie? Nuty orzechów? Czekolady? Czy bardziej abstrakcyjne jak nuty brandy?
    Pytań można zadawać wiele. My wybraliśmy te, które ułatwią Wam wybór kawy. A co, jeśli tak naprawdę sami nie wiemy co wybrać? Już odpowiadamy Wam na tą kwestię. W naszej palarni
    pracują osoby, które z chęcią Wam pomogą w wyborze odpowiedniej kawy. Pytania odnośnie kawy można zadawać i wysyłać na pocztę elektroniczą, facebook, instagram czy nawet sam sklep internetowy. Nasza pomoc dla Was jest bezcenna, a Wasz dobry wybór kawy i uśmiech po okazaniu się, że kawa była najlepszym pomysłem na prezent jest dla Nas czymś wyjątkowym.

Własny wybór, a może Christmas Blend?

Wspomnieliśmy Wam, że możecie sami wybrać kawę. Samodzielny wybór ziarenek to nie lada wyczyn dla początkującego kawosza. Czy aby na pewno?

Kawa Christmas Blend w paczkach

Na święta przygotowaliśmy dla Was specjalną kawkę – Christmas Blend. Jest to połączenie ziaren pochodzących z Brazylii, Gwatemali oraz Indonezji. Christmas Blend to 100% arabica. Jej profil sensoryczny przenosi Nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Ciemna, deserowa czekolada, która przypomina nam o pysznej polewie na korzennym pierniku, czerwone owoce obecne w grzanym winie oraz prażone migdały przynoszące na myśl aksamitny marcepan. Kawa jest dedykowana pod metody ciśnieniowe (ekspres kolbowy lub automatyczny), kawiarkę jak również pod parzenie tradycyjne.


Wybór kawy jest trudny, ale zapewniamy Wam, że każdy z nich będzie dobry. Nasze ziarna kawy są selekcjonowane, wypalane i przygotowane z miłością do tegoż surowca. Każde opakowanie ziarenek niesie ze sobą inną historię i przenosi nas w tajemnicze zakamarki różnych krajów, z których pochodzi kawa.


Trzymajcie się ciepło.

Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!