Kawa Brazylia De Ferro

Kawa Brazylia De Ferro

Kawa Brazylia De Ferro

kawa ziarnista
(1 opinia klienta)

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
39.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 3 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

Kawa Brazylia De Ferro to zdecydowany bestseller w naszym sklepie. Unikalna selekcja ziaren z gatunku Mundo Novo, Catuai gwarantuje niepowtarzalny smak. Kawa posiada intensywny aromat orzechów, nuty ciemnej czekolady i suszonych owoców. Odpowiednia dla kawoszy, którzy preferują niższą kwasowość. Świetnie sprawdza się w kawiarce, ekspresie ciśnieniowym, french pressie, jak i tradycyjnym zaparzaniu.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Opis

Brazylia De Ferro – perła z Soul de Minas

Dzięki zastosowaniu unikatowej odmiany botanicznej kawa Brazylia Diamond posiada smak, którego nigdy nie zapomnisz. Połączenie słodyczy czekolady, karmelu i melasy, razem z egzotycznymi aromatami ananasa i mango sprawią, że obcowanie z kawą będzie kolejnym, ważnym doświadczeniem w Twoim życiu.

Kawa Brazylia Diamond

Natura spłatała prawdziwego figla tworząc Brazylia De Ferro

Wychodząc od założenia, że aby stworzyć najwyższej jakości Arabikę, potrzebne są odpowiednie warunki możemy dojść do punktu, w którym autentycznie będziemy mogli uznać Brazylia Diamond za ósmy cud świata. Dlaczego? Ze względu na to, że jest to kawa, która dojrzewa w idealnych warunkach – bogata gleba, łagodny klimat, słońce i odpowiednie ukształtowanie terenu tworzą kombinację, która sprawia, że ten rodzaj kawy jest tak unikalny.

Charakterystyczną cechą Brazylii De Ferro jest słodkawy smak, który uzyskany został, dzięki zastosowaniu odmiany botanicznej, która absorbuje mniej światła, przez, co więcej, słodyczy zostaje wewnątrz owocu i przenika do ziarna, dając o sobie znać, z każdym łykiem kawy. Tę słodycz czuć w nutach czekolady, karmelu, melasy – stanowią one idealne dopełnienie aromatów ananasa i mango. A to, co najpiękniejsze w tym połączeniu to fakt, że zostało ono stworzone w pełni naturalnie.

Świeżozaparzona Kawa Brazylia Diamond

Słodkość prosto z regionu Soul De Minas – Brazylia De Ferro

Kawa pochodząca z regionu Soul de Minas posiada wyjątkowo sprzyjające warunki do uprawy wysokiej jakości Arabik. Ze względu na fakt, że tamtejsze gleby są bardzo żyzne, a wzniesienia ukształtowane w taki sposób, że kawowce mają ograniczony dostęp do słońca, co sprawia, że owoce dojrzewają wolniej, a kawowce posiadają idealnie zbalansowany profil, z którego słyną. Dodając do tego łagodny klimat i odpowiednią ilość opadów uzyskujemy idealne warunki do uprawy.

Unikalności regionowi Soul De Minas dodają także liczne rodzinne farmy. Ich praca wpływa pozytywnie na jakość gleby na terenie całego regionu, co pozwala między innymi na osiąganie przez kawę Brazil Diamond wysokich wyników (82/83 punkty) w testach jakości SCAA, czyli Special Coffee Association of America.

 

 

Region:

Minas Gerais

Odmiana botaniczna:

Mundo Novo | Catuai

Wysokość:

950-1200m n.p.m.

Metoda obróbki:

Natural

Stopień palenia:

Średni | Espresso

Rodzaj

mielona, ziarnista

Gramatura

250g, 500g, 1000g

Metoda zaparzania

kawiarka, ekspres ciśnieniowy, tradycyjne metody zaparzania, french press

kawa ziarnista
Anka 13.09.2020
21-01-2022
Niezwykle łagodna, ale nie za słaba. Świetnie smakuje z kawiarki, ale i "po turecku" Babcie twierdzą, że lepszej nie piły.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena