Kawa The Black

Kawa The Black

Kawa The Black

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
32.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 3 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

,,The Black" to nasz blend firmowy stworzony z ziaren brazylijskiej arabiki (zbiór regionalny odmian Mundo Novo / Bourbon / Catuai ) oraz wysokiej jakości indyjskiej robusty (ziarna peaberry + obróbka na mokro).

Polecamy kawoszom którzy preferują niski poziom kwasowości, mocniejszy napar z bogatą kremą oraz nutami ciemnej czekolady i orzechów.

Świetnie sprawdzi się zarówno w ekspresie automatycznym, kolbowym, kawiarce czy do tradycyjnego zaparzania.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Brazylijska arabica to fundament The Black

Kawa The Black

Brazylia jest jednym z największych na świecie producentów kawy. Jej położenie geograficzne i klimat tworzą wyjątkowe połączenie, które pozwala na uprawę wysokojakościowej kawy. Plantacje zlokalizowane są przede wszystkim w okręgach Santos, Minas Gerais i Sao Paulo.

The Black - Indyjska robusta to wykończenie

Wyjątkowa kawa The Black

Indyjska robusta stanowi 60% całości uprawy indyjskich kaw, w ilości przekraczającej 5 milionów worków kawy. Robusta uprawiana jest przede wszystkim w rejonach Kerala i Karnataka. Kawa rośnie tam na wysokości 500-1000 m n.p.m. Kawowce znajdują się przede wszystkim na terenach odpowiednio zacienionych. Na plantacjach zwykle obecne są także inne rośliny – banany, imbir i pieprz. Uprawiana jest przede wszystkim na żyznych, lekko kwaśnych glebach (pH 6,0-6,5) w odpowiednim klimacie, gdzie średnie temperatury oscylują w zakresie 23-28 stopni Celsjusza, a roczne opady sięgają rzędu 1200-2000 mm.

Waga brak
Gramatura

250g, 500g, 1000g

Rodzaj

mielona, ziarnista

Metoda zaparzania

kawiarka, ekspres ciśnieniowy, french press, filiżanka, aeropress, V60, chemex, wpiszę w notatce w koszyku

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena