palarnia kawy
KENIA Thageini

KENIA Thageini

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
0.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 0 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

0 szt w magazynie

Cukierkowa słodycz, te dwa słowa najlepiej opisują Kenie Thageini. Próżno szukać tutaj klasycznej porzeczkowej kwasowości, czy popularnego pomidora. Szczególnie polecamy ją do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Stacja myjąca w Thageini jest jedną z czterech stacji, prowadzonych przez towarzystwo zrzeszające rolników-Aguthi. Jest to drugi co do wielkości młyn, liczący około 350 mężczyzn i 100 kobiet, przy czym całe Stowarzyszenie Rolników Aguthi liczy około 2000 członków. Towarzystwo zapewnia swoim podopiecznym szkolenia w zakresie technik zarządzania gospodarstwem, zbierania, sortowania i technik agronomicznych. Organizują warsztaty dla producentów, gdzie mogą spotykać się i uczyć od siebie nawzajem, a także, jeśli to tylko możliwe, udzielać konkretnych porad. Spółdzielnia Rolnicza Aguthi stawia wysoki nacisk na jakość, zrównoważony rozwój i lokalną społeczność.

 

W Kenii, między 1935 a 1939 rokiem, były przeprowadzone badania przez Scott Agricultural Laboratories, które miały na celu wytworzenie nowych odmian kawowca. Spośród 43 próbek wybrane zostały numery 28 i 34. To właśnie stąd wzięły się nazwy SL28 i SL34.

KENIA THAGEINI

Region: Nyeri

Farma: Aguthi- kooperatywa farm

Odmiana botaniczna: SL28, SL34, Ruiru 11, Batian

Metoda obróbki: natural

Wysokość upraw: 1650-1800m n.p.m.

Profil sensoryczny: 89SCA truskawka, jogurt, mleczna czekolada  

Gramatura: 200g

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!