palarnia kawy
Kawa Tanzania Ngila - filtr

Kawa Tanzania Ngila - filtr

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
55.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 5 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

50 szt w magazynie

Tanzania Ngila Estate to wyjątkowo słodka kawa. Charakteryzuje się dobrą współpracą oblepiającego body z solidnym akcentem toffi i jagód. Szczególnie polecamy ją do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Tanzania

Farma Ngila Coffee Estate, jest zlokalizowana w dystrykcie Karatu, na zboczach słynnego krateru Ngorongoro i otoczona przez rezerwat przyrody Ngila.

Początki farmy sięgają XX wieku. Została założona przez niemiecką rodzinne, a po II Wojnie Światowej przejęta przez brytyjskich farmerów, którzy w 1990 roku odsprzedali ją niemieckiej rodzinie Rudolfa Meyera. Odkąd teren upraw zaczął się rozszerzać, a wraz z nim technologia irygacji, zostały wprowadzone nowe narzędzia do obróbki surowca. Kawa z tej farmy, od ponad 10 lat, posiada reputacje jednej z najlepszych mytych arabik w okolicy krateru Ngorongoro.

 

Obróbka: W Tanzanii Ngila spotykamy się z obróbką washed. Dojrzałe wiśnie kawowca są zbierane, a następnie poddawane wstępnej fermentacji w workach, w nocy. Zmacerowane owoce kawowca są pozbawiane miąższu. Następnie wędrują do specjalnych zbiorników, w których dochodzi do właściwego procesu fermentacji. Po obróbce kawa jest suszona na drewnianych patiach, gdzie po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wilgotności jest pakowana do worków.

 

Kawa Tanzania Ngila - filtr

Region: Karatu

Farma: Ngila Coffee Estate

Odmiana botaniczna: Kent & Bourbon

Wysokość upraw: 1600-1800m n.p.m.

Metoda obróbki: Washed

Profil smakowy: Jagoda, toffi, oblepiające body

85SCA

 

Gramatura: 250g

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!