palarnia kawy
Kolumbia La Mina - filtr

Kolumbia La Mina - filtr

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
64.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 6 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

100 szt w magazynie

Kolumbia La Mina charakteryzuje się słodką owocowością i winnym aromatem. Szczególnie polecamy do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Farma kawy La Mina znajduje się w Quindio, w zachodniej części Kolumbii i liczy ponad 80 hektarów, a jej właścicielem jest Daniel Correal. Specjalizuje się on w uprawach takich odmian jak: castillo, yellow bourbon, pacamara i Gesha.

Odmiana botaniczna „CASTILLO”:

Początkiem XX wieku Kolumbia zmagała się z chorobą rdzy liści kawowców, która atakuje bardzo mocno roślinę i stopuje proces fotosyntezy, doprowadzając do zabicia całego drzewa. W 1938 roku założone zostało Narodowe Centrum Badań nad Kawą „Cenicafé”, gdzie naukowcy pracowali nad poprawą genetyki kolumbijskiej kawy. Ich celem było wzmocnienie odporności roślin na choroby i zwiększenie plonów.  Efektem tych badań jest odmiana „Castillo”, która została wprowadzona do produkcji w 2005 roku i nazwana na cześć jego głównego badacza- Jamiego Castillo.

Czym jest micro-lot?
Micro-lot to starannie wyselekcjonowane ziarna kawy o wyjątkowych cechach. Uprawa jest bardziej zindywidualizowana, a zbiory są zdecydowanie lepszej jakości, od tych rosnących w innej części plantacji. Na powstanie microlotów ma wpływ wiele czynników środowiskowych takich jak; rodzaj gleby, stopień zacienienia lub nasłonecznienia, sąsiedztwo innych roślin oraz ogólny mikroklimat panujący na plantacji. Microloty są dumą plantatora i decydują o renomie plantacji.

Kolumbia La Mina

Region: Quindío

Farma: Daniel Correal

Odmiana botaniczna: Castillo

Wysokość upraw: 1700 m n.p.m

Metoda obróbki: natural

Profil smakowy: ciemna czekolada, jagoda, melasa, winny posmak

87 SCA

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!