Kawa Indie Monsooned Malabar Aa

Kawa Indie Monsooned Malabar Aa

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
44.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 4 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

Jedna z najbardziej znanych kaw indyjskich. Swój smak zawdzięcza nie tylko warunkom geologicznym terenów upraw ale także procesowi ,,monsunowania" ziaren. Polega on na wystawianiu zebranych i obrobionych ziaren  na deszcz monsunowy i naturalne suszenie przez wiatr (trwa to zwykle kilkanaście tygodni i naturalnie kilkukrotnie jest powtarzane).

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Kawa Indie Malabar – kogo skusi?

Kawa Indie Malabar jest pozycją dla kawoszy nieprzepadających za nadmierną kwasowością w smaku. Jest kawą praktycznie jej pozbawioną. W aromacie nuty kakao i przypraw. W smaku ciemna czekolada, prażone orzechy. Kawę palimy w stopniu średnim, zachowując jej walory smakowe. Świetnie sprawdzi się w ekspresie ciśnieniowym, kawiarce czy french pressie.

Kawa Indie Malabar

Jak rozwijała się indyjska kawa?

Ziarna kawy zaczęły pojawiać się w Indiach w XVII wieku. Niektóre źródła podają, jakoby miały być one przemycane z Jemenu. Uprawy i rynek eksportowy rozwinęli w dużej mierze brytyjscy i holenderscy koloniści, którzy zajmowali się wysyłką kawy do Europy.

Indyjski klimat sprzyja uprawom kawy. Górzysty teren, bujna roślinność, oraz regularne pory deszczowe sprawiają, że drzewa kawowe posiadają idealne warunki do wzrostu. Uprawy kawy zakładane są wyłącznie w cieniu, co sprawia, że ziarna dojrzewają wolniej, koncentrując przy tym bogactwo całego, swojego smaku. Niektóre indyjskie odmiany uprawiane są razem z kardamonem, goździkami i cynamonem, co nadaje im specyficzny smak.

Charakterystyczna przeciętność - Indie Malabar

Geneza tej kawy może wydawać się równie interesująca. Otóż pierwsze transporty kawy z Indii płynęły przez kilka miesięcy do Europy. Kawa znajdująca się na statkach narażona była na działanie wody, która sprawiała, że nie tylko zmieniał się kształt, wielkość i kolor ziaren, ale przede wszystkim… smak. Zabieg ten indyjscy plantatorzy starają się odtworzyć właśnie poprzez „monsumowanie”.

Indie Malabar - kawa

Indie Malabar cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów, ze względu na kilka czynników. Uwagę w pierwszej kolejności zwraca wielkość i jakość ziaren, oraz ponadprzeciętne walory smakowe, które wynikają przede wszystkim z faktu poddania ziaren procesowi „monsumowania”.

Kawa może być parzona w kawiarce, ekspresie ciśnieniowym, filiżance, french press, aeropress, chemex i V60.

Waga brak
Region:

Karnataka

Odmiana botaniczna:

Catimor

Wysokość:

1100-1200m n.p.m.

Metoda obróbki:

Monsooned

Stopień palenia:

Średni | Espresso

Rodzaj

mielona, ziarnista

Gramatura

250g, 500g, 1000g

Metoda zaparzania

kawiarka, ekspres ciśnieniowy, french press, filiżanka, aeropress, V60, chemex

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena