palarnia kawy
GWATEMALA Las Codornices

GWATEMALA Las Codornices

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
0.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 0 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

0 szt w magazynie

Profil Gwatemali Las Codornices cechuje kwasowość świeżych czerwonych owoców i jest ona  dopełniona czekoladowym posmakiem. Takie połączenie niesie ze sobą powiew słodyczy i orzeźwienia. Szczególnie polecamy do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Diana i Hector Ovalle dokonali możliwie niemożliwego i założyli farmę w najsuchszej części regionu Huehuetenango. Ich założenia są bardzo proste, zadbać o środowisko i lokalną społeczność. Zadbali również o zrównoważony rozwój gospodarstwa, zachowując przy tym najwyższą jakość.

 

Czym jest micro-lot?

Micro-lot to starannie wyselekcjonowane ziarna kawy o wyjątkowych cechach, Uprawa jest bardziej zindywidualizowana, a zbiory są zdecydowanie lepszej jakości, od tych rosnących w innej części plantacji. Na powstanie microlotów ma wpływ wiele czynników środowiskowych takich jak; rodzaj gleby, stopień zacienienia lub nasłonecznienia, sąsiedztwo innych roślin oraz ogólny mikroklimat panujący na plantacji. Microloty są dumą plantatora i decydują o renomie plantacji.

 

Pacamara

Pacamara jest hybrydą odmian Pacas i Maragogype, wywodzącą się z Salwadoru, gdzie w 1958 r. została stworzona w Salvadoran Institute for Coffee Research (ISIC). Dopiero jednak w latach 80. stała się powszechnie dostępna dla plantatorów. Rośliny te charakteryzują się zwykle niską produktywnością i wytwarzają sporej wielkości ziarna. Kawa na bazie odmiany Pacamara od lat dominuje w konkursach jakości i smaku.

Gwatemala Las Codornices

Region: Huehuetenango

Farma: Diana & Hector Ovalle

Odmiana botaniczna: Pacamara

Wysokość upraw: 1900m n.p.m

Metoda obróbki: natural

Profil smakowy: czekolada deserowa, czerwone owoce, brązowy cukier

87 SCA

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!