palarnia kawy
SALWADOR Villa Galicia

SALWADOR Villa Galicia

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
68.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 6 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

0 szt w magazynie

Kawę Salwador Villa Galicia charakteryzuje przede wszystkim słodycz i złożona kwasowość. Szczególnie polecamy do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Finca Villa Galicia znajduje się w paśmie gór Ataco i jest jedną z niewielu farm w Salwadorze, której powierzchnia terenu jest prawie płaska. Występujący tam bardzo wilgotny klimat, częste wiatry i unikalna gliniasta gleba, tworzą bardzo dobre środowisko do upraw kawowców, których wysokość dochodzi do niespełna dwóch metrów. Pokaźne liście rzucają naturalny cień, co powoduje, że u podstawy drzew gleba pozostaje nietknięta, wykorzystując opadłe liście i inną materię organiczną jako naturalny nawóz.  Pomaga to chronić systemy korzeniowe kawowców, utrzymując cały czas wilgotność gleby.

Czym jest micro-lot?
Micro-lot to starannie wyselekcjonowane ziarna kawy o wyjątkowych cechach, Uprawa jest bardziej zindywidualizowana, a zbiory są zdecydowanie lepszej jakości, od tych rosnących w innej części plantacji. Na powstanie microlotów ma wpływ wiele czynników  środowiskowych takich jak; rodzaj gleby, stopień zacienienia lub nasłonecznienia, sąsiedztwo innych roślin oraz ogólny mikroklimat panujący na plantacji. Microloty są dumą plantatora i decydują o renomie plantacji.

Region: Apaneca Ilamatepec

Farma: Mauricio Salaverria

Odmiana botaniczna: Red Bourbon 1300-1600m n.p.m.

Metoda obróbki: natural

Profil smakowy: czarna porzeczka, herbata ceylon, truskawka

SCA: 86,5

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!