palarnia kawy
BURUNDI Shembati

BURUNDI Shembati

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
67.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 6 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

50 szt w magazynie

Burundi Shembati charakteryzują dojrzałe owoce i słodka czekolada. Szczególnie polecamy do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Burundi to mały kraj na skrzyżowaniu Afryki Wschodniej i Środkowej, położony między Rwandą, DR Kongo i Tanzanią.  Jego plantacje często znajdują się na wysokości od 1800 do 2100 metrów, a kraj produkuje głównie w pełni umyty czerwony burbon. Wprowadzona początkowo przez Belgów w latach 20. XX wieku, produkcja kawy w Burundi gwałtownie wzrosła i obecnie zatrudnia 55% ludności czynnej zawodowo.

W tym kraju 95% przemysłu kawowego jest kontrolowane przez dwóch wielkich producentów. Salum, przedsiębiorca i samouk, producent kawy, jest jedynym rolnikiem z Burundi, który posiada własne gospodarstwo rolne i stacje mycia- Buzira, Shembati, Sehe i Butaganzwa. Współpracuje on z ponad 8700 rolnikami , a żeby zachęcić swoich producentów do zbierania tylko bardzo dojrzałych czereśni, Salum płaci za kilogram owoców znacznie wyższą cenę, niż rzeczywista cena rynkowa w kraju, w którym poziom życia należy do najniższych na świecie.  Dodatkowo posiada on własną firmę transportową, która kontroluje cały transport kawy ze stacji mycia do portu.

BURUNDI Shembati (250g)

Region: Kayanza

Farma: Salum Ramadhan

Odmiana botaniczna: Red Bourbon

Wysokość upraw: 1700-1800m n.p.m.

Metoda obróbki:natural

Profil smakowy: mleczna czekolada, migdały, owoce tropikalne

87SCA

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!