palarnia kawy
SALWADOR San Antonio

SALWADOR San Antonio

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
0.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 0 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

0 szt w magazynie

Pierwsza nasza Gesha! Postawiliśmy na Salwador San Antonio, który charakteryzuje się złożoną owocowością, a dopełnia ją przyjemna ciemna czekolada. Szczególnie polecamy do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Gramatura 200g

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

W środku gór Apaneca w zachodnim Salwadorze, niedaleko granicy z Gwatemalą, rodzina Guillen zajmuje się uprawą kawy od ponad 100lat. Za obecne zbiory odpowiadają Carlos i Sandra Guillen. Od niedawna wspiera w tym także ich syn- José Antonio Guillen. Oprócz odmiany Gesha, uprawiane są również odmiany Red Bourbon i Pacamara. Przekazywana od pokoleń wiedza pozwala rodzinie produkować bardzo wysokiej jakości surowiec, który coraz częściej jest doceniany na różnego rodzaju mistrzostwach i konkursach. Wśród nich można wymienić np. udział w „Best Of El Salvador” organizowanym przez Consejo Salvadoreño de Cafe w San Salvador, czy zajęcie I miejsca na German Brewers Cup w 2018 roku. Już wcześniej posiadaliśmy kawę od rodziny Guillen  i bardzo ją lubiliśmy, dlatego poszliśmy o krok dalej i wybraliśmy pierwszą Properową Geshe.

SALWADOR San Antonio (200g)

Region: Cuyanauzul

Farma: rodzina Guillen

Odmiana botaniczna: Gesha

Wysokość upraw: 1550m-1600 n.p.m

Metoda obróbki: anaerobic

Profil smakowy: wiśnia, pomarańcza, ciemna czekolada

87 SCA

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!