palarnia kawy
KOSTARYKA El Higueron

KOSTARYKA El Higueron

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
0.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 0 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

0 szt w magazynie

Z poprzednią Kostaryką El Higueron polubiliśmy bardzo, to i gości u nas po raz drugi. Łączy ona w sobie mix owoców, musującej kwasowości i lekkiej słodyczy, a dopełnia przyjemny posmak. Szczególnie polecamy do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Mikroregion Chirripo znajduje się u podnóża najwyższego szczytu Kostaryki- Cerro Chirripo. Wpływ wysokich masywów górskich tworzy unikalny mikroklimat, a żyzne gleby pozytywnie wpływają na produkcje i przetwarzanie surowca, który coraz częściej jest doceniany na rynku kaw speciality. Już wcześniej posiadaliśmy kawę z tego regionu w swojej ofercie i bardzo ją lubiliśmy, dlatego też postanowiliśmy do niego powrócić.

Cafe Rivense to rodzinny młyn, położony w południowej części Kostaryki, w mikroregionie Chirripó.  Gospodarstwo zostało założone w 2005 roku przez Régulo Ureña i Isabel Rojas, których głównym celem jest uprawa, i przetwórstwo kawy za pomocą zrównoważonego systemu, tym samym chroniąc, zachowując środowisko dla przyszłych pokoleń. Ich starania zostały
wielokrotnie docenione podczas różnych edycji Cup of Excellence.

Kostaryka El Higueron

Region: Chirripo

Farma: Cafe Rivense

Odmiana botaniczna: Catuai, Caturra,

Wysokość upraw: 1700m n.p.m

Metoda obróbki: natural

Profil smakowy: ananas, ciasteczka korzenne, czarna herbata

87SCA

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!