palarnia kawy
PERU Puente Solaya

PERU Puente Solaya

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
66.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 6 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

50 szt w magazynie

Puente Solaya
W języku hiszpańskim „puente” oznacza most, a „Solaya” to wzgórze oddzielające dwie społeczności, z których pozyskaliśmy tę partię kawy. „Puente Solaya” jest świetną metaforą „łącznika” między obiema społecznościami, które dzielą kawowy potencjał, a ludźmi o wielkiej gościnności.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

Peru Puente Solaya charakteryzuje się świeżą owocowością i delikatnym smakiem. Szczególnie polecamy do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

W północnej części Peru, leży region Cajamarca i wyróżnia się on dużą różnorodnością. Począwszy od ekosystemów andyjskich, po piękne lasy położone na dużych wysokościach. Dzięki pasmowi górskiemu Andów i bliskości równika, region ten charakteryzuje ciepły klimat, żyzne gleby i gęstą roślinność. Znajduje się tam także Park Narodowy Cutervo i zajmuje on powierzchnie ponad 82 000 hektarów. Zapewnia on ekosystem, który dostarcza żywność i wodę ponad 90 000 mieszkańcom. Powszechne są pastwiska bydła, ale także uprawiana jest tam kawa, trzcina cukrowa, ryż i drzewa owocowe. Jest to obszar o wielkim bogactwie kulturowym i pełnym tradycji, którą ludność zdołała zachować do dziś.

Peru Puente Solaya

Region: Cajamarca

Farma: kooperatywa farm

Odmiana botaniczna: Bourbon, Caturra

Wysokość upraw: 1800-2000m n.p.m.

Metoda obróbki: washed

Profil smakowy: arbuz, wiśnia, mango

87SCA

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!