palarnia kawy
SALWADOR Finca La Dalia

SALWADOR Finca La Dalia

Kup teraz, dostaniesz jutro! Zapłać w ciągu:

Cena brutto
65.00 PLN

Za ten produkt dostaniesz: 6 x ziarno punktowe
Gramatura
Kolor:

nazwa palety:

100 szt w magazynie

Salwador La Dalia cechuje się złożoną owocowością, którą dopełnia słodka mleczna czekolada. Szczególnie polecamy do alternatywnych metod parzenia: Chemex, Kalita, V60, AeroPress, ekspres przelewowy.

Opis

Dodatkowe informacje

Opinie

Polecane

W środku gór Apaneca w zachodnim Salwadorze, niedaleko granicy z Gwatemalą, rodzina Guillen zajmuje się uprawą kawy od ponad 100lat. Za obecne zbiory odpowiadają Carlos i Sandra Guillen. Od niedawna wspiera w tym także ich syn- José Antonio Guillen. Oprócz odmiany Pacamara, w Finca La Dalia uprawiane są również odmiany Red Bourbon i Gesha. Przekazywana od pokoleń wiedza pozwala rodzinie produkować bardzo wysokiej jakości surowiec, który coraz częściej jest doceniany na różnego rodzaju mistrzostwach i konkursach. Wśród nich można wymienić np. udział w „Best Of El Salvador” organizowanym przez Consejo Salvadoreño de Cafe w San Salvador, czy zajęcie I miejsca na German Brewers Cup w 2018 roku.

PACAMARA:
Pacamara jest hybrydą odmian Pacas i Maragogype, wywodzącą się z Salwadoru, gdzie w 1958 r. została stworzona w Salvadoran Institute for Coffee Research (ISIC). Dopiero jednak w latach 80. stała się powszechnie dostępna dla plantatorów. Rośliny te charakteryzują się zwykle niską produktywnością i wytwarzają sporej wielkości ziarna. Kawa na bazie odmiany Pacamara od lat dominuje w konkursach jakości i smaku.

SALWADOR Finca La Dalia

Region: Cuyanauzul

Farma: rodzina Guillen

Odmiana botaniczna: Pacamara

Wysokość upraw: 1450m-1600 n.p.m

Metoda obróbki: anaerobic

Profil smakowy: truskawka, tropikalne owoce, mleczna czekolada

87 SCA

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twoja ocena
Palarnia Kawy

Zapraszamy Cię do naszych kawiarni - usiądź wygodnie, napij się pysznej kawy, zapytaj nas o jej historię. Pozwól sobie zatrzymać się przy filiżance gorącego naparu i zaczerpnij głębokiego oddechu do dalszej podróży, zwanej życiem!